Kosmetinis remontas: Kas tai ir kaip jis atliekamas

5 birželio, 2018by AdministracijaPatalpų remontas0

Specialistų rekomendacijomis, kas penkerius metus vertėtų atlikti patalpų kosmetinį remontą, jei norite, kad patalpos būtų tvarkingos, estetiškos ir jaukios. Tai gana nesudėtingas remontas, nepriklausantis nuo aplinkos sąlygų (temperatūros) ir apimantis tapetavimą, dažymą, durų, langų ir pan. keitimą. Pasirinkti galite iš dviejų variantų – kosmetinį remontą atlikti savarankiškai arba kreiptis į specialistus, kurie jį atliks profesionaliai ir kokybiškai bet kuriuo metų laiku.

Vis dėlto, kad tinkamai atliktumėte kosmetinį remontą, turite šį tą apie jį išmanyti. Pirmiausia, prieš atlikdami patalpose kosmetinį remontą, pagalvokite apie šio proceso eiliškumą – tinkamai pasirinkite, nuo kurios erdvės (patalpos) pradėsite remonto darbus. Specialistai teigia, kad remonto patalpų seka nėra svarbi, tačiau jei norite remonto metu nepatirti didelio diskomforto, tai nepaverskite visų patalpų vienu metu remonto zona. Iš pradžių kosmetinį remontą atlikite kambariuose, vėliau – virtuvėje, vonioje, prieangyje.

Tai dar ne viskas, ką turėtumėte žinoti apie kosmetinį remontą. Jei nusprendėte jį atlikti, turėtumėte žinoti, kokius konkrečius darbus kosmetinis remontas apims. Pristatome pagrindinius iš jų.

Sienų glaistymas

Prieš atlikdami kosmetinį remontą, pirmiausia turite nuglaistyti sienas. Šis procesas leidžia pašalinti (užglaistyti) po tinkavimo atsiradusius nelygumus, įtrūkimus, nutrupėjimus, įbrėžimus ir kitus defektus. Glaistyti galima tol, kol pasiekiamas norimas sienos lygumas.

Kaip atlikti glaistymą? Pirmas žingsnis – pašalinti sluoksnius, kurie trukdo sukibimui. Antras žingsnis – įgeriančius ir byrančius pagrindus gruntuoti su stipriu giluminiu gruntu, o įgeriančius ir nebyrančius pagrindus gruntuoti su įprastiniu giluminiu gruntu. Trečias žingsnis – užtaisyti (pašalinti) griovelius, išdaužas ir kt., o tuomet pradėti glaistyti. Taip pat svarbu, kad patalpose, kuriose atliekamas kosmetinis remontas, būtų užtikrinta tinkama temperatūra – ir glaistymo, ir glaisto džiūvimo metu. Specialistai nurodo, kad patalpos, kurioje atliekami glaistymo darbai, temperatūra turi siekti 5 ̊C šilumos, o glaistant gipsiniais glaistais – 10 ̊C šilumos. Kai glaistymo darbai atlikti ir glaistas išdžiūvo, tuomet siena turėtų būti nušlifuojama švitriniu popieriumi arba elektriniu šlifuokliu, nuvalomos susidariusios dulkės.

Lubų ir (ar) sienų gruntavimas

Prieš darydami kosmetinį remontą (ypač atliekant dažymo darbus), turite atlikti vieną iš svarbiausių žingsnių, lemsiančių galutinį rezultatą, – lubų ir sienų gruntavimą. Kam to reikia? Tam, kad ant nugruntuoto paviršiaus lengviau liejasi dažai, pagerėja sukibimas ir išryškėja dažų spalva.

Kaip atlikti gruntavimą? Laikykitės rekomenduojamo eiliškumo – pirma nugruntuokite lubas, volelį vesdami statmenai šviesai. Stenkitės nepalikti grunto pertekliaus, kad jam išdžiūvus neliktų nelygumų. Nutekėjus gruntui, nedelsdami jį užvoluokite. Visa tai atlikę teptuku nugruntuokite kampus. Nugruntavę lubas, pereikite prie sienų gruntavimo.

Atliekant kosmetinį remontą, svarbu ne tik tinkamai atlikti gruntavimo darbus, bet ir tinkamai pasirinkti kokybišką gruntą, kuris sulaikytų dėmių skverbimąsi per dažų plėvę. Tai ypač aktualu, jei anksčiau paviršius buvo išmargintas įvairiomis priemonėmis (rašalu, markeriais ar kt.) ar turėjo įvairaus pobūdžio dėmių. Kokybiškomis priemonėmis nugruntuotas paviršius neleidžia prasiskverbti dėmėms per dažų plėvelę. Tiesa, vonios, virtuvės ar kitų drėgnų patalpų sienoms ar luboms naudojami drėgmei atsparūs gruntai, kurie neleidžia sugadinti nudažyto paviršiaus ir apsaugo kitą sienos pusę. Kai gruntas išdžiūsta, galima atlikti dažymo darbus.

Sienų ir lubų dažymas

Tai kosmetinio remonto procesas, kuriam labiausiai reikia profesionalių specialistų, išmanančių savo darbą ir naudojančių kokybiškus įrankius – volelius ar teptukus, dažus, šlifuoklius, popierines lipnias juosteles, reikalingas zonoms, kurias norima apsaugoti nuo dažų.

Kaip atlikti dažymo darbus? Atliekant dažymo darbus, verta pasikliauti specialistų patarimais. Pirmiausia, pasiruoškite dažymui: viską nukabinkite nuo sienų, baldus sustumkite į patalpos vidų ir apdenkite, nuimkite šviestuvus, uždenkite elektros lizdus, apdenkite grindis. Tuomet paruoškite paviršių, kurį dažysite – pirma lubas, paskui sienas, galiausiai, grindis.

Antras dažymo proceso etapas – pasirinkti tinkamus dažus. Atsižvelkite į estetines dažų savybes (matiniai arba blizgūs), į sudėtį ir į kitas savybes, pavyzdžiui, atsparumą plovimui, pralaidumą garams ir pan. Taip pat neužmirškite, kad dažai skirstomi ir pagal mikroklimato sąlygas, todėl juos rinkitės pagal erdvę, kurią planuojate dažyti. Pavyzdžiui, vonios kambariui reikėtų rinktis dažus, pasižyminčius atsparumu drėgmei. Taip pat svarbu tinkamai išsirinkti ir dažymo įrankius – teptukus ir / ar volelius (plačiau apie dažymo įrankius ir jų pasirinkimą galite paskaityti mūsų straipsnyje „Apie dažymo technologijas“).

Atlikdami dažymo darbus turite tinkamai nudažytie kraštus aplink langus ir duris, o tuomet – lubas, sienas. Beje, durų staktas ir langų rėmus, kurie ribojasi su dažoma siena, reikėtų apklijuoti specialia lipnia juostele, kad jų neišteptumėte dažais. Tuomet siauru teptuku turėtumėte kruopščiai apibrėžti rėmus, kad teptuko šeriai brėžtų aiškią liniją prie pat lipniąja juostele apklijuoto rėmo (užtepant truputį dažų ir ant juostelės).

Galiausiai, atlikdami kosmetinį remontą ir dažydami sienas, lubas laikykitės dažų gamintojų reikalavimų – vilkėkite specialius drabužius, mūvėkite specialias pirštines, užsidėkite akinius,
nuolat vėdinkite dažomas patalpas (nes kai kurios dažymo priemonės skleidžia nuodingus garus) ir dirbkite ne tik kruopščiai, bet ir saugiai.

Grindų klojimas, elektros prietaisų montavimas ir kiti smulkūs darbai taip pat atliekami kosmetinio remonto metu. Tačiau norint tai atlikti tinkamai, kokybiškai, vertėtų kreiptis į savo srities specialistus, užtikrinančius kosmetinio remonto darbų ilgaamžiškumą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adresas

Laisvės al. 99 – 6B kab. (2a.), Kaunas LT-44291

El.paštas

info@magnesta.lt

Tel.nr

Direktorius +370 609 99729 Buhalterija +370 601 88180

Rekvizitai

MB “Magnesta“ ; Įm. k. 304583934 ; Direktorius: Paulius Zinkevičius ; Sąskaita: AB ”Swedbank” LT737300010152609521 ;