Grindų dažymo darbai

28 lapkričio, 2018by AdministracijaPatalpų remontasVidaus apdailos darbai0

Grindų dažymo specialistams svarbu žinoti, kokių patalpų – gyvenamųjų ar pramoninių, sandėlių, garažų ir kt. – grindys bus dažomos. O jeigu grindų dažymo darbus nusprendėte atlikti patys, pradėti reikėtų nuo jų įvertinimo – kokios yra dabartinės grindys (medinės, betoninės ar kt.), kokia jų būklė, ar norite atnaujinti senas grindis ar klosite ir dažysite visiškai naujas grindis. Be to, privalu žinoti ir kokiomis priemonėmis geriausia atlikti grindų dažymo darbus, kokiomis technikomis ir kokia yra dažymo darbų atlikimo eiga.

Grindų dažymo darbai

Iš tiesų, ne visos grindys gali būti dažomos, tačiau didžiąją dalį – galima dažyti. Ir tai nėra sudėtingas darbas. Viskas, ko reikia – tinkamai pasiruošti grindų dažymo procesui. Pirmiausia, pasirūpinkite pagrindinėmis reikalingomis priemonėmis: specialiais, dažymui skirtais, drabužiais; dažais; dažymo vonele; dažymo priemone ar instrumentu (teptukai, šepetukai, voleliai ir kt.); dažymo juosta; siurbliu ir kartais – grindų šlifavimo priemonėmis (jos ypač reikalingos, kai ruošiamasi dažyti medines grindis).

Dar vienas svarbus aspektas nusprendus atlikti grindų dažymo darbus – tinkamai pasirinkti dažus. Pasirinkimas gali būti dvejopas – akriliniai dažai (vandens pagrindu) ir epoksidiniai dažai. Kaip žinoti, kuri dažų rūšis tinkamiausia jūsų atveju? Įvertinti grindų dangos medžiagą ir grindų naudojimo intensyvumą.

Kaip išsirinkti dažų rūšį?

Pirmiausia, turėtumėte nusimanyti apie dažų rūšis ir žinoti, kokiomis sąlygomis jie naudojami.

Epoksidiniai dažai

Tai tinkamiausias variantas patalpose, kuriose itin daug ir dažnai vaikštoma. Epoksidiniai dažai pasižymi tam tikrais privalumais:

  1. Yra patvarūs ir jais padengtos grindys gerai atrodo.
  2. Grindys tampa neįgeriančios (į grindų pagrindą patenka mažiau skysčių) ir besiūlės.
  3. Šie dažai atsparūs mechaniniam poveikiui ir pažeidimams.
  4. Šiais dažais dengtą grindų paviršių lengva valyti ir plauti.
  5. Lengva pašalinti nusidėvėjimo žymas, užtenka papildomu sluoksniu padengti epoksidinę grindų dangą.

Tiesa, norint, kad grindų dažymo rezultatas džiugintų, reikėtų laikytis kelių reikalavimų, taikomų epoksidinei dangai. Pirmiausia, ji turi būti ant tvirto pagrindo (pavyzdžiui, betono). Antra, privalu laikytis reikiamų terminų, t. y. kad po betonavimo darbų būtų praėjęs maždaug mėnesis ir grindų pagrindas būtų visiškai sausas. Taip pat nuo grindų dangos turi būti pašalinti visi nešvarumai ir dėmės. Galiausiai, jei grindų danga turi nelygumų, reikėtų ją pašalinti naudojant specialius grindims tinkamus glaistus. Ir tada – padengti epoksidiniais dažais.

Akriliniai dažai

Tai populiariausia dažų rūšis, itin vertinama dėl savo ekologiškumo ir greito džiūvimo. Be to, šie dažai neskleidžia stipraus kvapo ir yra nekenksmingi sveikatai. Šių dažų privalumai:

  1. Lengva užtepti, tolygiai padengiama grindų danga. Šiuos dažus sugebės tinkamai panaudoti net ir ne profesionalūs grindų dažymo darbus atliekantys asmenys.
  2. Klampūs – akriliniai dažai greitai džiūsta, su jais galima greitai padengti grindis keliais dažų sluoksniais.
  3. Itin patvarūs – nenusilupa ir neskeldėja net ir tada, jei grindų paviršius prieš dažymą nebuvo nugruntuotas. Vis dėlto, jei dažomos medinės grindys, tai net ir atsižvelgiant į šią dažų savybę, grindų dažymo darbus atliekantys specialistai rekomenduoja medines grindis prieš dažant visuomet nugruntuoti.
  4. Nepralaidūs garams ir drėgmei – dažai yra geros sudėties, todėl puikiai tinka ir vonios kambaryje, ir virtuvėje.
  5. Elastingi.

Taip pat nusprendus atlikti grindų dažymo darbus su akriliniais dažais, svarbu žinoti, kad jie turi įvairių blizgumo lygių – mažai blizgūs, blizgūs, pusiau matiniai ir matiniai dažai. Jie pasižymi tam tikra specifika. Pavyzdžiui, paviršius, padengtas blizgiais dažais, bus lengviau valomas, tačiau išryškins visus nelygumus. Tuo tarpu paviršius, dengtas matiniais dažais, bus sunkiau valomas, bet paslėps visus nelygumus. Tad prieš atlikdami grindų dažymo darbus, įvertinkite patalpose esančių grindų paviršių, ir jeigu jis yra nelygus arba šiurkštus, rinkitės matinius dažus.

Jei atliekate senų grindų dažymo darbus…

Jei patalpose yra senos grindys, kurias reikia atnaujinti, svarbiausias aspektas – tinkamos dažymo priemonės ir instrumentai, t. y. būgninis ir diskinis šlifuokliai, kuriuos galima arba nusipirkti, arba išsinuomoti, ir švitrinis popierius. Senų grindų dažymo darbai turėtų būti suskirstyti etapais. Pirmasis etapas apima senų dažų pašalinimą. Tai galima atlikti švitriniu popieriumi arba būgniniu šlifuokliu. Tiesa, kampams nušlifuoti prireiks ir diskinio šlifuoklio. Grindų dažymo darbus atliekantys specialistai rekomenduoja atidžiai pasižiūrėti, ar grindyse nėra vinių, nes jie gali sugadinti būgninį šlifuoklį ar suplėšyti švitrinį popierių. Tad patarimas – prieš šlifuodami grindis, sukalkite giliau vinis. O tuomet jau pradėkite atlikti grindų dažymo darbus.

Jei atliekate naujų grindų dažymo darbus…

Medines grindis turėtumėte nušlifuoti, betonines grindis – nuvalyti (dulkes ir kitus nešvarumus), su rūgšties tirpalu pašalinti cemento klijų sluoksnį, išplauti ir leisti grindims išdžiūti, išlyginti nelygumus naudojant epoksidinį glaistą ir galiausiai, pasirinktais dažais atlikti grindų dažymo darbus.

Jei neturite pakankamai reikiamų įgūdžių, nežinote, kokias priemones geriausia naudoti, kreipkitės į dažymo darbų specialistus – jie atliks visus reikiamus darbus arba pakonsultuos jus grindų dažymo klausimais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adresas

Laisvės al. 99 – 6B kab. (2a.), Kaunas LT-44291

El.paštas

info@magnesta.lt

Tel.nr

Direktorius +370 609 99729 Buhalterija +370 601 88180

Rekvizitai

MB “Magnesta“ ; Įm. k. 304583934 ; Direktorius: Paulius Zinkevičius ; Sąskaita: AB ”Swedbank” LT737300010152609521 ;