Dažniausiai užduodami klausimai apie gipsinį tinką

27 birželio, 2018by AdministracijaVidaus apdailos darbai0

Nusprendus atlikti remontą, kyla daugybė klausimų – kaip vyksta remonto darbų procesas, kokias technologijas pasirinkti, kokias statybines medžiagas naudoti ir kt. Vieno ir konkretaus atsakymo, deja, nėra. Viskas priklauso nuo remonto darbų pobūdžio, specifikos, galimų investicijų ir kitų dalykų. Tačiau per savo ilgametį darbą, pastebėjome, kad beveik visiems klientams rūpi viena statybinė medžiaga, kuri nepakeičiama ir naudojama atliekant bet kokius remonto darbus, tai – gipsinis tinkas. Jis itin vertinamas dėl savo ekonominių ir estetinių savybių, ypač dėl greito tinkavimo ir džiūvimo, lygaus ir glotnaus paviršiaus. Tad šiame straipsnyje pristatome populiariausius klausimus apie gipsinį tinką ir išsamius atsakymus, kurie pravers, jei remonto darbus nusprendėte atlikti savarankiškai.

Gipsinio tinko savybės

Koks galimas didžiausias gipsinio tinko sluoksnio storis? Minimalus tinko storis – 5 mm, vidutinis – 10 mm, o jei tinkuojama daugiau nei 30 mm, tuomet jau reikėtų tinkuoti dviem sluoksniais. Rekomenduojama laikytis tinkavimo rekomendacijų – pirmą sluoksnį nulyginti h-formos liniuote arba lygia mentele ir horizontaliai sušukuoti specialiomis šukomis, kad grioveliai būtų 2–3 mm. Tik tuomet, kai paruoštas mišinys sustingsta (tampa panašus į plastilino konsistenciją), galima dengti kitą sluoksnį.

Per kiek laiko išdžiūsta gipsinis tinkas? Jeigu patalpos sąlygos tinkamos, normalios, tai 10 mm sluoksnio tinkas džiūna ne trumpiau negu 2 savaites. Vis dėlto, jei patalpose gana žema oro temperatūra ir didelė drėgmė, tinkas džiūsta ilgiau arba atrodo taip, lyg nuolat būtų drėgnas, nes glotnus gipsinio tinko paviršius kondensuoja iš oro drėgmę. Kaip išvengti šios problemos? Atlikdami remonto darbus, reguliariai ir nuolat vėdinkite patalpas. Beje, džiūvimo aspektu, gipsinis tinkas turi privalumų prieš cementinį tinką – džiūna greičiau.

Kokį pagrindą dėti prieš naudojant gipsinį tinką? Pagrindas gali būti pasirenkamas pagal Jūsų poreikius, nes gipsinis tinkas gali būti dengiamas ant visų įprastinių statybinių pagrindų, t. y. betono, statybinių plokščių, įvairių rūšių mūro ir pan. Remonto darbų meistrai pabrėžia, kad gipsinis tinkas turi labai svarbų privalumą – yra elastingas, todėl rekomenduojama jį rinktis tuomet, kai atliekami remonto darbai, rekonstrukcijos ir reikia tinkuoti seno mūro paviršių.

Ar galima gipsinį tinką dėti ant cementinio tinko? Galima, tačiau toks pasirinkimas užims daug laiko – netgi kelis mėnesius, kol cementinis tinkas išdžius. Jei neišlauksite reikiamo termino, didelė tikimybė, kad gipsinis tinkas atšoks nuo cementinio tinko paviršiaus, nes mišrūs gipso ir cemento kristalai kristalizuosis ir taps itin nepatvarūs. Be to, cementinis tinkas turi savybę trauktis, todėl jei ant neišdžiūvusio cementinio tinko antru sluoksniu užtepsite gipsinį tinką, veikiausiai, atsiras įtrūkimų ir tai kenks estetiniam patalpų vaizdui bei kokybei.

<h3>Ar gipsinį tinką galima naudoti įvairiose patalpose?</h3> Neginčytinas atsakymas – taip. Gipsinį tinką galima naudoti visose patalpose, tik vienintelė sąlyga – jose turi būti palaikomas įprastas drėgnumo lygis. Gipsinio tinko privalumas – jį galima naudoti ir virtuvėje bei vonios kambaryje. Tačiau tie paviršiai, kurie tiesiogiai veikiami vandens, turėtų būti padengti hidroizoliaciniu sluoksniu. Gipsinio tinko trūkumas – jis paveikus nuolatinei drėgmei, todėl jo geriau nenaudoti patalpose, kuriose nuolat būna labai drėgna, pavyzdžiui, baseinuose, bendrose dušų kabinose ir pan. Labai svarbu, kad gipsinis tinkas tinkamas beveik visoms apdailoms: dažams, tapetams, plytelėms ar net dekoratyviam užbaigimui.

Kokią gipsinio tinko rūšį ir su kokiomis savybėmis rinktis?

Gipsinis tinkas pagal stiprumą gali būti skirstomas į lengvąjį, normalųjį ir sunkųjį. Kokį geriausia pasirinkti, priklauso nuo jo paskirties. Pavyzdžiui, jei norite tinkuoti lubas ar gyvenamąsias patalpas, kurių neveiks didelė apkrova, rekomenduojama rinktis lengvąjį tinką. Jei norite universlaus ir bet kokioms patalpoms tinkamo tinko, rekomenduojama rinktis normalųjį tinką. O jei tinkuosite visuomeninės paskirties patalpas (sporto sales, vaikų darželius, mokyklas, garažus ir kt.), siūloma rinktis sunkiuosius tinkus. Taigi įvertinkite, kokius remonto darbus ir kur atliksite, o tuomet rinkitės sau tinkamiausią gipsinio tinko rūšį.

Koks glaistas tinkamiausias gipsiniam tinkui?

Pirmiausia, remonto darbus atliekantys specialistai atkreipia dėmesį, kad labai svarbi gipsinio tinko savybė – paviršiui suteikiamas glotnumas, kuris itin praverčia tapetavimui ar dekoratyvinio tinko dengimui. Jei paviršių dažysite, Jums užteks naudoti nedidelio sluoksnio storio glaistus, o jei klijuosite plytelėmis, užtrinti tinkuojamą paviršių draudžiama.

Ar gipsinis tinkas paveikus pelėsiui? Ne, nes gipsinio tinko sudėtyje nėra organinių medžiagų, kurios labai reikalingos pelėsiui išlikti ir plisti. Be to, gipsinio tinko struktūra yra porėta, todėl tinko sluoksnis reguliuoja drėgmės režimą patalpose – absorbuoja drėgmės perviršį arba drėkina išsausėjusį orą.

Ar gipsinis tinkas pasižymi ekologiškumu? Taip, gipsinis tinkas nekenkia žmonių sveikatai, nes yra gaminamas iš mineralinių žaliavų, jo sudėtyje nėra organinių medžiagų, skiediklių ar kitų sveikatai kenksmingų elementų. Be to, gipsinis tinkas turi neutralią pH pusiausvyrą.

Kokia turėtų būti tinkavimo darbų eiga?

Atliekant remonto darbus ir ruošiantis tinkuoti, pirmiausia, turi būti tinkui paruošiamas pagrindas, tuomet atliekami gruntavimo darbai, montuojami išlyginamieji profiliai. Vėliau ruošiamas skiedinys. Kai paviršius apstingsta, tuomet jis nuglotninamas. Be to, kad išvengtumėte įvairių pažeidimų, išorinius sienų kampus turėtumėte apsaugoti naudodami cinkuotos skardos kampinius profilius.

Štai tokių klausimų apie gipsinį tinką ir jo panaudojimą dažniausiai sulaukia remonto darbus atliekantys specialistai. Jei atliekant remonto darbus ir Jums kyla neaiškumų ar įvairių klausimų, nedvejodami užduokite juos specialistams, nes priešingu atveju, gali nukentėti Jūsų atliekamų darbų kokybė, patalpos estetinis vaizdas ar net Jūsų komfortas. Vis dėlto, vieną dalyką galime garantuoti jau dabar – gipsinis tinkas išties nepamainomas ir labai reikalingas atliekant remonto darbus, todėl nusimanyti apie jį reikėtų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adresas

Laisvės al. 99 – 6B kab. (2a.), Kaunas LT-44291

El.paštas

info@magnesta.lt

Tel.nr

Direktorius +370 609 99729 Buhalterija +370 601 88180

Rekvizitai

MB “Magnesta“ ; Įm. k. 304583934 ; Direktorius: Paulius Zinkevičius ; Sąskaita: AB ”Swedbank” LT737300010152609521 ;