Gyvenamųjų patalpų vidaus apdaila: nuo ko pradėti, kaip atlikti ir ką privalu žinoti?

20 birželio, 2018by AdministracijaVidaus apdailos darbai0

Vidaus apdaila apima nemažai darbų – būsto patalpų išplanavimą, pertvarų montavimą, santechnikos, elektros, vėdinimo ir šildymo instaliacijos įrengimą ir pan. – kurie yra labai svarbūs įrengiant būstą. Be to, nuo naudojamų medžiagų kokybės, meistrų profesionalumo ir jų atliekamų darbų priklauso ir būsimas būsto komfortas, tad išmanyti apie vidaus apdailą – verta.

Vidaus apdailą atliekančių specialistų teigimu, didžiausia klaida atliekant vidaus apdailos darbus – suskirstyti juos etapais. Pavyzdžiui, pirmas etapas – lubų glaistymas bei dažymas, antras etapas – sienų glaistymas bei dažymas ir pan. Taip skirstyti nevertėtų, nes visus vidaus apdailos darbus geriausia atliti nenuosekliai.

Vidaus apdaila – kokie turėtų būti  darbų etapai?

  1. Iš pradžių – įvertinkite patalpą. Pavyzdžiui, ar joje yra palangės (jei ne, jas būtina įstatyti prieš pradedant vidaus apdailos darbus), ar sutvarkyta elektros instaliacija ir apšvietimas (jei ne, atveskite reikalingus laidus, kad vėliau sienose netektų daryti specialių griovelių). Po patalpos įvertinimo, susidarykite aiškų remonto darbų planą – įvertinkite savo finansines galimybes ir susidarykite tikslią sąmatą, numatykite, kokius konkrečius vidaus apdailos darbus norėsite atlikti, tuomet susirašykite, kokių statybinių medžiagų tam prireiks ir palyginkite skirtingų tiekėjų siūlomą produkciją (kartais net ir tų pačių prekių kaina gali nemažai skirtis!). Pasinaudokite dar vienu naudingu patarimu – vienu kartu pirkite didesnį kiekį medžiagų (grunto, gipso, betono ar kt.), nes tokiu būdu sutaupysite pristatymui.
  2. Susidarykite darbų eiliškumą ir darbų planą. Visi vidaus apdailos darbų procesai – sienų ir lubų tinkavimas, grindų betonavimas, komunikacijų išvedžiojimas ir kt. – turi specialius dėsningumus, tam tikras technologijas, metodus.
  3. Taip pat atliekant vidaus apdailos darbus, patartina įsigyti kokybiškas (geriausia – natūralias) ir ilgaamžes medžiagas. Jei kai kurios natūralios medžiagos Jums per brangios, galite rinktis ir jų analogus. Pavyzdžiui, grindis kloti ne parketu, o šlifuotomis medinėmis lentomis; vonios kambaryje naudoti ne keraminį granitą, o plyteles. Tiesa, dar vienas iš variantų – vonioje vietoj plytelių rinktis vandeniui atsparius dažus, kurie nesutrūkinėtų ir nenusiluptų. Pravartu žinoti ir kitas statybines subtilybes. Pavyzdžiui, pertvaras patariama montuoti iš gipskartonio su metaliniu karkasu, nes tuomet neteks laukti, kol pertvaros išdžius. Tai paspartina vidaus apdailos darbų atlikimą.

  Visa tai įvertinę ir apgalvoję…

  Jau galite pradėti vidaus apdailos darbus. Kalbant apie patį vidaus apdailos darbo procesą, pasakytina, kad jis gali apimti nemažai smulkesnių darbų. Kartais tenka atlikti tinkavimo darbus, kuriems geriausia rinktis greitai džiūstančius gipsinius tinkus – jie džiūdami nesutrūkinėja, yra universalūs – reguliuoja patalpų mikroklimatą (sugeria drėgmę arba ją išgarina).  Be to, gipsinį tinką galima apdoroti itin lygiai. Todėl vėliau, atliekant glaistymo darbus, glaisto prireiks perpus mažiau. Itin atsakingai reikėtų įrengti vonios kambarį ir tualetą, nes šios patalpos dažnai būna drėgnos, todėl labai svarbu apsaugoti šių patalpų sienas ir grindis nuo vandens bei drėgmės skverbimosi, kuris gali sukelti pelėsį ar puvėsių kvapą. Prieš atliekant vidaus apdailos darbus, patalpų paviršių privalu padengti hidroizoliacijos sluoksniu. Tam geriausiai tinka tepamoji hidroizoliacinė mastika, pagaminta bitumo arba sintetinio kaučiuko pagrindu. Įvertinkite ir darbinę temperatūrą, ji turėtų būti ne didesnė nei 25 laipsniai šilumos, jei yra grindinis šildymas, jis turėtų būti išjungtas prieš dvi paras.  Taip pat vidaus apdailos darbų meistrai įspėja, kad hidroizoliacijos džiūvimą galima pagreitinti ventiliuojant patalpas.  Skirtingų medžiagų sandūros vietose, siūlėse reikia naudoti specialias hidroizoliacines sandarinimo juostas, kurios įspaudžiamos į ką tik išteptą mastikos sluoksnį taip, kad neliktų oro burbuliukų ir medžiaga nesusiraukšlėtų.

  Galiausiai, atliekami lubų dažymo darbai – vienu dažų sluoksniu padengiamos sienos. Po šių darbų dažniausiai dedami durų statramsčiai ir klojama pasirinkta grindų danga. Tiesa, šiuo metu ne tik klojama pasirinkta grindų danga kambaryje, bet ir klijuojamos plytelės vonioje, koridoriuje. Tuo vidaus apdailos darbai nebaigiami – dar reikia užklijuoti grindjuostes ir sienas padengti antru dažų sluoksniu. Pakartotinis sienų dažymas reikalingas tam, kad patalpų estetinis vaizdas būtų nepriekaištingas (dažnai klojant grindis, būna pažeidžiamos, ištepamos sienos).

  Svarbūs patarimai

  Jei samdote kvalifikuotus vidaus apdailos meistrus ir susitariate dėl nuolaidų, būkite apdairūs. Labai dažnai pasitaiko, jog suteikdami nuolaidą, meistrai atlieka ne visus privalomus (ne visada matomus) darbus, ir patalpos vidaus apdailos kokybė nukenčia. Taip pat nepatariama kiekvienam vidaus apdailos darbui samdyti skirtingų specialistų, nes gali atsirasti neatliktų tarpinių darbų, galite negauti reikalingų garantijų. Tokiais atvejais neužbaigtus darbus bandoma atlikti savarankiškai (nes sunku rasti meistrą, kuris sutiktų baigti tvarkyti darbų likučius) . Ir, deja, tai neretai pakenkia patalpos estetiniam vaizdui.

  Samdydami vidaus apdailos darbus atliekančius specialistus iš anksto išsiaiškinkite terminus, aptarkite sutarties sąlygas ir garantijas. Pasvarstykite, ar išties stengiatės sutaupyti ten, kur reikėtų. Kruopščiai ir atsakingai pasirinkite geriausiai savo sritį išmanančius, profesionalius vidaus apdailos darbų meistrus. Tinkamai atlikta vidaus apdaila nulemia ir viso būsto kokybę!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adresas

Laisvės al. 99 – 6B kab. (2a.), Kaunas LT-44291

El.paštas

info@magnesta.lt

Tel.nr

Direktorius +370 609 99729 Buhalterija +370 601 88180

Rekvizitai

MB “Magnesta“ ; Įm. k. 304583934 ; Direktorius: Paulius Zinkevičius ; Sąskaita: AB ”Swedbank” LT737300010152609521 ;